<p>12-18 ივლისს გერმანიის ჰალაქ ჰამბურგში ნიკოლოზ ბასილაშვილი ATP-ის 500-იან პირველობაში მიიღებს მონაწილეობას. შეგახსენებთ, ქართველი ჩოგბურთელისთვის ეს ტურნირი განსაკუთრებით წარმატებულია - აქ გამარჯვება ორჯერ მოახერხა!</p><p>ევროპის ღია პირველობის ოფიციალურმა გვერდმა ნიკოლოზ ბასილაშვილთან კომენტარი ჩაწერა. "მას ტიტულის მოგება მესამედ სურს" - წერენ ისინი.</p><p>ქართველი ჩოგბურთელი ამბობს:</p><p>"აქაურობასთან განსაკუთრებული მოგონებები მაკავშირებს - 2018 წელს ATP-ის პირველი ტიტული მოვიგე, მოგვიანებით კი მისი დაცვა შევძელი. მოუთმენლად ველოდები ჰამბურგში გასამართი ტურნირის დაწყებას. თანაც, მას წელს ევროპის ღია პირველობის სტატუსი აქვს.</p><p>გერმანია ჩემი მეორე სახლია - ჰალესა და მიუნხენში ვვარჯიშობ, საჩოგბურთო ბუნდესლიგაში მითამაშია და გერმანელი მეგობარი გოგონა მყავს."</p><p><p><p>აქვე მოცემულია ჰამბურგის ტურნირის დირექტორ სანდრა რაიხელის სიტყვები:</p></p></p><p><p><p>"აქ ყველა კარგად ვიცნობთ ბასილაშვილის შესაძლებლობებს. ჰამბურგელმა ფანებმა უკვე დიდი ხანია, რაც ნიკოლოზი შეიყვარეს."</p></p></p><p>შეგახსენებთ, ბასილაშვილი შტუტგარტის ტურნირს მერვედფინალში გამოეთიშა, ჰამბურგამდე კი ჰალეში უნდა იასპარეზოს, რომელიც 14-20 ივნისს გაიმართება.</p><p><p><br></p>