<p><p><p>იაპონურმა კლუბმა "სანტორი სანგოლიათმა" საკუთარ ოფიციალურ "ტვიტერის" გვერდზე გამოაქვეყნა ინფორმაცია, რომლის თანახმადაც, საქართველოს რაგბის ეროვნული ნაკრების მწვრთნელი მილტონ ჰეიგი მათი გუნდის მწვრთნელი გახდება.</p></p></p><p><p><p>"სანტორი სანგოლიათი" იაპონიის ტოპ-ლიგაში ასპარეზობს და ერთ-ერთი გამორჩეული გუნდია. ტოპ-ლიგის ჩემპიონი 5-ჯერ გახდა, უკანასკნელად პირველი ადგილი წინა სეზონში დაიკავა.</p></p></p><p><p><p>მილტონ ჰეიგი კი საქართველოს რაგბის ეროვნული ნაკრების მწვრთნელი 2011 წლიდან არის. ჯერ ოფიციალური განცხადება აღნიშნულ საკითხთან დაკავშირებით არც თავად ჰეიგს და არც საქართველოს რაგბის კავშირს არ გაუკეთებიათ.</p></p></p><p><p><p>შეგახსენებთ, რომ ადრე გავრცელდა ინფორმაცია, რომ მილტონ ჰეიგი "ბორჯღალოსნებს" მსოფლიო თასის შემდეგ დატოვებს და იაპონურ კლუბს ჩაუდგება სათავეში.</p></p></p><p><p><br></p>
კარგი კაცია მელიტონა, არა მგონია დაგვივიწყოს... რაღაცნაერად მოქართულო ტიპია ))
მადლობა კლოდ სორელს! მადლობა მილტონ ჰეიგს! წინასწარ მადლობას ვუხდით ყველა იმ მწრვთნელს ვინც ამ გმირი კაცების მსგავსად შეიყვარებს ქართველ ხალხს და გულით გაუძღვება საქართველოს ეროვნულ სარაგბო ნაკრებს მომავალი წარმატებების მისაღწევად!
წარმატებები ბატონო ჰეიგ და ნუ დაგვივიწყებ,ხანხახან ჩამოდი ხოლმე...
აბა რა ქნას? დაელოდოს როდის ეტყვიან აღარ გვჭირდებიო? განა იმიტომ რომ ცუდი ტრენერია, არა, ცვლილებები, თანაც დროული ყოველთვის საჭიროა. ამიტომაც მიდის რაგბი წინ.
წინასწარ გადასვლის დაანონსება არ მგონია სწორი ფორმა. უცნაურია რომ იაპონლებს ეს შეშლოდათ. არც ჰეიგი ჩანს ასე სულსწრაფი. ასე ნაადრევად გახმაურებას მხოლოდ უარყოფითი ეფექტი თუ ექნება: იაპონლებს და კლუბს არაფერი ემატება, ხოლო ნაკრებზე და ჩვენზე,გულშემატკივარზე, დადებითად ნამდვილად არ იმოქმედებს. ამ კაცმა ჩვენთვის რაც გააკეთა, მადლობის მეტი არაფერი გვეთქმის. ერთგულად ემსახურა ქართულ რაგბს და შეიყვარა ქართველი ხალხი. წარმატებები მელიტონ, სადაც არ უნდა იყო!
qomagi-s
მერე თვითონ ხომ არ დაუანონსებია? რომ არ ჰკიდია იმიტომაც არ უთქვამს აქამდე არაფერი.
კარგი რა!შენ თვითონაც ხომ კარგად იცი,რომ ეს ასე არ არის.ჰეიგმა აბსოლიტურად ყველაფერი იცის ქართული რაგბის შესახებ და ჩვენ ყველანაირად უნდა ვეცადოთ მის შენარჩუნებას,თუნდაც სულ სხვა დანიშნულებით.თუ ახლა არ ისურვებს და სხვა გუნდში წავა,სამომავლოდ მაინც,როცა აქტიურ სამწვრთნელო მოღვაწეობას დაამთავრებს უნდა ვიფიქროთ მის დასაქმებაზე ფედერაციაში.ის ჩვენთვის არასოდეს იქნება ზედმეტი.ვფიქრობ მოქალაქეობის მინიჭებაც არ იქნებოდა ცუდი იდეა.